Історія конкурсу

Конкурс був започаткований у 1984 році як міський, засновниками його стали Одеське обласне управління культури та газета «Вечерняя Одесса». Впродовж багатьох років головою Оргкомітету був заслужений журналіст України Борис Федорович Дерев’янко, вагому підтримку надала конкурсу заслужений журналіст України Лариса Бурчо. Після Бориса Федоровича багато років газету очолювала Зберігаючи традиції, головним гаслом нашого конкурсу стали «Чесність, відкритість та професіоналізм», які заповів нам Б.Ф.Дерев`янко.

Лариса Бурчо завжди відчувала високу відповідальність за проведення цього творчого змагання та проявляла до усіх учасники конкурсу – від юних музикантів до викладачів, батьків, організаторів – турботу, тепло та небайдужість…

У 90-ті роки розширилась географія учасників, поступово цей творчий захід перетворився на обласний, а згодом на відкритий регіональний. З 2014 року конкурс проходить в статусі Всеукраїнського.
Конкурс «Серебряная нота» став добре відомим творчим змаганням. Виконавська майстерність учасників конкурсу з різних регіонів країни, високий організаційний рівень проведення заходу, професійна компетентність журі зробили конкурс популярним серед учнів, викладачів та поціновувачів класичної музики.

З конкурсом «Серебряная нота» пов’язані імена видатних музикантів: заслужених артистів України Людмили Гінзбург, Віктора Кузікова, Юрія Кота, Ігоря Шаврука, заслужених діячів мистецтв України Олександра Бугаєского, Галини Попової, Василя Василенка, Анатолія Кардашева, Ігоря Андрієвського, Георгія Єрьоменка, заслужених працівників культури України Євгена Лисюка, народного артиста України Олексія Ботвінова, професора Одеської національної музичної академії ім.А.В.Неждановой Олександра Станка та інших.

За 34 роки конкурс «Серебряная нота» дав путівку у професійне життя багатьом юним музикантам, які згодом розкрили свій творчий потенціал на конкурсах всеукраїнського та міжнародного рівня, виборюючи високі місця та престижні звання лауреатів. Більшість з них продовжили навчання у вищих мистецьких навчальних закладах та успішно працюють на мистецькій ниві в Одеській області, Україні, в країнах близького та далекого зарубіжжя, пропагуючи світу вітчизняну піаністичну та скрипкову школу.

Урочисте відкриття та прослуховування конкурсантів завжди відбуваються на сцені Великої зали ССМШ імені проф. П.С.Столярського, на якій свого часу виступали видатні музиканти Давід Ойстрах та Еміль Гілельс. Серед відомих вихованців цього унікального мистецького закладу Валерій Климов, Олександр Винницький, Дора Шварцберг, Михайло Вайман, Євгеній Могилевський, Людмила Марцевич, Борис Блох, Павел Верніков, Михайло Легоцький, Олександр Бугаєвський, Ігор Андрієвський…

Традиційно цей мистецький захід відкривається концертом лауреатів попередніх років, які своїм натхненням й майстерністю надихають конкурсантів «Серебряной ноты» на успішні виступи та вдачу.