Положення про конкурс

П О Л О Ж Е Н Н Я
Всеукраїнського конкурсу юних музикантів
“ Серебряная нота ”
на призи газети “Вечерняя Одесса”

І. Загальні положення

1.1. З 22 по 26 грудня 2018 року в Одесі відбудеться III Всеукраїнський конкурс юних музикантів “Серебряная нота” на призи газети “Вечерняя Одесса”.

1.2. Засновниками конкурсу є Одеська регіональная організація Національної спілки журналістів України, управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, редакція газети “Вечерняя Одесса”.

1.3. Конкурс проводиться один раз на два роки з метою відкриття талановитих виконавців – учнів мистецьких шкіл України, підтримки педагогічної творчої ініціативи, обміну досвідом та досягненями в професійному становленні юних музикантів.

1.4. Конкурс “Серебряная нота” надає можливість кращим представникам з різних регіонів України продемонструвати свою виконавську майстерність та творчий потенціал.

1.5. Конкурс проходитиме за підтримки Одеського обласного навчально-методичного центру закладів культури і мистецтва, філії ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України “Одеська регіональна дирекція”, Одеської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені професора П.С. Столярського, Одеського літературного музею.

1.6. Для участі у роботі журі запрошуються провідні викладачі вищих мистецьких навчальних закладів України та відомі виконавці, видатні діячі музичного мистецтва.

1.7. Хід конкурсу “Серебряная нота” висвітлюється на сторінках газети “Вечерняя Одесса” та в інших засобах масової інформації.

ІІ. Порядок організації Конкурсу

2.1. Підготовку та проведення Конкурсу здійснюють організаційний комітет (далі – Оргкомітет), дирекція та журі. Склад Оргкомітету та дирекції Конкурсу затверджуються наказами Управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації.
2.2. До участі в роботі Оргкомітету та дирекції Конкурсу залучаються представники управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України, Одеського обласного навчально-методичного центру закладів культури і мистецтва, Одеської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені професора П.С.Столярського, провідні діячі музичного мистецтва, керівники підприємств, установ, організацій сфери культури (за згодою).
2.3. Оргкомітет визначає та затверджує строки проведення Конкурсу, обсяги фінансування, подає на затвердження голові Оргкомітету умови проведення та програму, графік проведення, символіку та атрибутику, зразки інформаційно-рекламної продукції Конкурсу.
2.4. Дирекція забезпечує підготовку, організацію та проведення Конкурсу, створює належні умови щодо організації роботи тимчасового прес-центру Конкурсу та оприлюднення умов проведення Конкурсу, формує склад журі, розглядає заявки про участь у Конкурсі, забезпечує висвітлення ходу проведення Конкурсу в засобах масової інформації.
2.5. Журі є діючим робочим органом Конкурсу, основним завданнями якого є оцінювання виконання програм конкурсантами, визначення переможців. Кількісний склад журі складає не більш як 12 осіб.

ІІІ. Порядок проведення Конкурсу

3.1. Програмою Конкурсу передбачається проведення урочистої церемонії відкриття Конкурсу, конкурсні прослуховування І, ІІ турів, прес-конференції, майстер-класи членів журі, творчі зустрічі з лауреатами конкурсу “Серебряная нота” минулих років, проведення урочистої церемонії нагородження та заключний гала-концерт переможців.
3.2. Всеукраїнський конкурс “Серебряная нота” проходить за спеціальностями: “Фортепіано”, “Скрипка”, “Віолончель” у номінації “Солісти”.
До участі у конкурсі запрошуються учні мистецьких шкіл, шкіл педагогічної практики при музичних училищах, училищах мистецтв і культури, дата народження яких 2003-2006 рр.

3.3. В конкурсі не можуть брати участь володарі Гран-прі та лауреати перших премій попередніх конкурсів “Серебряная нота”. Для участі у Конкурсі учасник надає заявку згідно з додатком до Положення.

3.4. Конкурс проводиться в два тури.

І тур – конкурсні прослуховування за спеціальностями “Фортепіано”, “Скрипка”, “Віолончель”.
ІІ тур – визначення переможців Конкурсу за спеціальностями (окремо) та володаря Гран-прі (серед лауреатів І-х премій за усіма спеціальностями).

До участі у ІІ турі журі обирає не менше 30% конкурсантів від загальної кількості учасників.

3.5. Конкурсні прослуховування І, ІІ турів проходять на базі Одеської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені професора П.С.Столярського.
3.6. Порядок виступу на конкурсі визначається жеребкуванням, яке відбудеться 22 грудня 2018 року, о 17.00 у приміщенні Одеської середньої спеціалізованої музичної школі-інтернаті імені професора П.С.Столярського (Сабанєєв міст, 1), й зберігається протягом двох турів.

3.7. Персональні дані конкурсантів є закритою інформацією для членів журі та слухачів й зберігаються до закінчення І туру у відповідальних секретарів.

3.8. Оргкомітет конкурсу надає учасникам репетиційні аудиторії та репетицію в залі до 20 хвилин напередодні конкурсного виступу у І турі, до 10 хвилин – у ІІ турі.

ІV. Премії та нагороди Конкурсу

4.1.Оргкомітет визначає нагороди та встановлює премії для переможців Конкурсу:
– Гран-прі Конкурсу;
– звання лауреата Конкурсу з врученням дипломів за 1, 2, 3 місце та грошові премії, призи засновників та спонсорів Конкурсу (окремо за кожною спеціальністю);
– звання дипломанта Конкурсу з врученням диплому за 4, 5 місце та спеціальні призи засновників та спонсорів Конкурсу (окремо за кожною спеціальністю).
4.2. Журі має право:
– присуджувати не всі премії;
– присуджувати премії за краще виконання окремих творів;
– відмічати спеціальними призами викладачів, концертмейстерів та учасників конкурсу, які не отримали звання лауреатів та дипломантів.
Рішення журі є остаточним, перегляду та оскарженню не підлягає.
4.3. Оргкомітет і журі можуть встановлювати інші призи і премії учасникам Конкурсу. Підприємства, установи та організації, а також фізичні особи можуть за власний рахунок встановлювати призи, премії та інші відзнаки учасникам Конкурсу за погодженням з Оргкомітетом.
4.4. Премії виплачуються в національній валюті за рахунок джерел, не заборонених чинним законодавством.
4.5. Лауреати конкурсу беруть участь у гала-концерті переможців, яке відбудеться 26 грудня 2018 року о 12.00 у Золотій залі Одеського літературного музею (вул. Ланжеронівська, 2).
V. Фінансування Конкурсу
5.1. Вступний внесок відсутній.

5.2. Витрати, пов’язані з проїздом до Одеси та зворотньо, перебуванням учасників Конкурсу та супроводжуючих їх осіб, здійснюються за власний рахунок .
5.3. Витрати, пов’язані з відрядженням членів журі та почесних гостей Конкурсу, здійснюються за рахунок джерел та надходжень, не заборонених чинним законодавством України.

VІ. Додаток до Положення

6.1. Для участі у конкурсі необхідно надати пакет документів :
1) Заявку (форма додається);
2) Ксерокопію свідоцтва про народження або паспорту;
3) Кольорову фотокартку (1000×1400) у форматі JPEG або GIF;
4) Копію ідентифікаційного коду
5) Ксерокопії документів, що підтверджують перемоги в конкурсах за період з 2014 по 2018 роки. Кінцевий термін прийому документів – 15 листопада 2018 року.

Заявки надсилаються в електронному вигляді або поштою за адресою:
Управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації
вул. Канатна, 83,
м. Одеса, 65107
Всеукраїнський конкурс “Серебряная нота”
Електронна пошта: sribnanota@gmail.com

6.2. Оргкомітет розглядає надані документи до 20 листопада 2018 року та визначає кількість учасників конкурсу, але не більш 50 конкурсантів за усіма спеціальностями.
Підтвердженням участі у конкурсі є інформація на сайті: http//sribnanota.org.ua і запрошення від Дирекції на електронну пошту конкурсанта.
До 15 грудня 2018 року необхідно повідомити Дирекцію конкурсу про дату та час приїзду учасника та

супроводжуючих осіб.
Контактні телефони Дирекції: +38 048 714-88-07;
Іваненко Людмила Миколаївна: моб. тел. 067 994-31-55
(спеціальності “Скрипка”, “Віолончель”);
Терляхіна Наталія Павлівна: моб. тел. 067-606-02-05
(спеціальність «Фортепіано»)

6.3. Поселення учасників у гуртожитку школи-інтернату здійснюється за попередньою домовленістю з Оргкомітетом конкурсу.
6.4. Бронювання місць в готелі або приватному секторі здійснюється самостійно.

Додатки: